BŮH NEJDŘÍV STVOŘIL MUŽE, ALE PAK SI ŘEKL, ŽE TO DOKÁŽE LÉPE A STVOŘIL ŽENY

Barvy na zeď a co znamenají

31. prosince 2012 v 12:04 | My |  Pokoj
Každá barva má své kouzlo a také postavení barva ve vašem pokoji určuje i váš charakter .
A my se podíváme na pár příkladu : (tak deme na to :p)

Bílá+Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.

Modrá+Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady :)

Tmavě modrá + Je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá +Připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha.

Červená+Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.
Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě.

Fialová+Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky.

Oranžová+Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.

Růžová+Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.

Zelená+Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Žlutá+Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.A NÁS ZAJÍMÁ JAKOU MÁTE V POKOJI VY !!

ZDROJ http://vyznam-barev.najdise.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Graphicson - Lenn!a Graphicson - Lenn!a | Web | 31. prosince 2012 v 13:07 | Reagovat

Ano ovšem, s radostí vám (tobě:DD) udělám dess. Budu se řídit pokyny s předešlého komentu. ;)) Adelaida* schválila. :))

2 Lucerna Lucerna | Web | 31. prosince 2012 v 14:54 | Reagovat

Zelena. Je to skoro jablcnozelena pastelovy odtien 8-)

3 Vikulína Vikulína | 23. července 2013 v 12:31 | Reagovat

Žlutou  
ale budu mít fialovou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama